۱۳۸۸ دی ۹, چهارشنبه

جزئیات متناقض ترور خواهرزاده موسوی / بازداشت خانواده فعالین سیاسی

امروز در حالیکه عکسی قدیمی از مرحوم سید علی موسوی (خواهر زاده میر حسین موسوی) به هنگام وداع با پدر برای عزیمت به جبهه جنگ با عراق منتشر شد (عکس ضمیمه)، نیروی انتظامی اعلام کرد که سید علی موسوی توسط اشخاص ناشناسی «ترور» شده است. اما شبکه "جرس" ادعا میکند اطلاعات تازه ای از مشخصات قاتل سید علی حبیبی موسوی و سایر شهدای عاشورا را به دست آورده است. به گزارش "جرس" براساس گزارش شاهدان عینی، روز عاشورا حوالی ساعت ۱ تا ۲ بعدازظهر یک اتومبیل پاترول مشکی رنگ به شماره ۷۵۲م۸۷ – ایران۱۱ با چهار سرنشین لباس شخصی با سرعت هرچه تمام تر به سمت مردمی که در خیابان شادمان حضور داشتند یورش برد که ابتدا دونفر را زیر گرفت و از روی یکی از آنها به طور کامل رد شد، نفر کنار راننده هم مسلح به کلت بوده و در طول حرکت ، چند گلوله به سمت مردم شلیک کرد و سپس طول خیابان شادمان را به همین صورت طی کرده، دور زد به سمت خیابان آزادی برگشت. بعد از رفتن پاترول چند نفر زخمی و تیرخورده روی زمین افتاده بودند که مردم به کمک آنها رفتند. با توجه به شواهد خواهرزاده میرحسین موسوی هم در همین منطقه تیر خورده و به شهادت رسیده است.
براساس این گزارش دو یا سه موتورسوار نیز اتومبیل پاترول را همراهی می کردند و هزاران نفر مردمی که در خیابان شادمان حضور داشتند شاهد این صحنه بوده و برخی حتی می توانند چهره ضارب را شناسائی کنند. گفتنی است سرنشینان اتومبیل فوق بعد از انجام این جنایت وارد اتوبان یادگار شده، در لاین شمال به جنوب توقف کرده و با نیروهای بسیجی مستقر در محل به گفتگو پرداخته اند و بسیاری از اتومبیل هایی که در ترافیک اتوبان یادگار بودند نیز این خودرو و سرنشینان آن را دیده اند. طبق مشاهدات شاهدان عینی، شخص ضارب که با کلت به مردم شلیک می کرد جوانی ۱۹-۲۰ ساله با ریش و سبیلی کم پشت بوده و لباس کرم رنگ به تن داشته است.
اما سایت فردانیوز به نقل از سایت روزنامه ایران به پیگیری های ماموران امنیتی برای دستیابی به خودروی شاسی بلند مهاجمان و عوامل این قتل مشکوک اشاره میکند و اعلام میکند "ماموران پس از بررسی های مختلف اطلاعاتی، مالک این خودرو را شناسایی کردند که پس از آن و با احضار مالک جزئیات تازه تری از این ترور آشکار شده است." بنابر این گزارش، "مالک خودروی مذکور در جلسه بازپرسی عنوان کرده است که ماشین او چند روز پیش از این واقعه به زور ربایش شده و او تاکنون موفق به پیداکردن آن نشده بود." با این حال از آنجا که مالک خودرو این موضوع را در همان زمان مورد ادعا به مسوولین انتظامی اطلاع نداده بوده ، از سوی مامورین به عنوان متهم بازداشت شده است و هم اکنون در زندان به سر می برد.
به نظر میرسد که ترور خواهرزاده آقای موسوی روشی جدید برای اعمال فشار به فعالین سیاسی باشد. دستگیری اعضای خانواده فعالین سیاسی نیز در چند روز گذشته در سطح وسیع ادامه دارد. از جمله دستگیر شدگان خواهر خانم شیرین عبادی، برادر خانم رهنورد (همسر موسوی)، برادر و دو برادرزاده عبدالله نوری، فرزند آیت‌الله طاهری و داماد خانواده امام، و ....میباشند.
به نقل از
http://politics.kodoom.com/f/AAAFxQ

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر