۱۳۸۸ مهر ۸, چهارشنبه

خبرگزاری فارس: بنياد تعاون سپاه در فهرست سهامداران شركتهاي حاضر در كنسرسيوم خرید مخابرات نمي‌باشد.

پس از واگذاری بلوک 50 درصدی به علاوه یک سهم مخابرات به عنوان بزرگترین واگذاری سهم در تاریخ ایران و با توجه به اینکه شرکت مخابرات ایران به لحاظ مقیاس و موضوع فعالیت منحصربه فرد است، در برخي رسانه هاي خارجي و داخلي درباره خريد سهام مخابرات نظراتی مطرح شد که چندان به نفع خریدار این سهم بزرگ نبود و در پی ان این شرکت نیمه دولتی بر این آمد تا از خود در برابر این گونه نظرات دفاع کند .دفاعی که به هیچ عنوان قابل قوبل نبود و اکثر مسئولین و دلسوزان نظام از این خرید ناراضی بودند.
در این میان طبق معمول خبرگذاری فارس اقدام به درج مطالبی نمود که به راستی خلاف واقع می نمود :

"كنسرسيوم توسعه اعتماد مبين درباره اخبار منتشر شده در برخي رسانه هاي خارجي و به تبع آن تعدادي رسانه داخلي درباره خريد سهام مخابرات توضيحاتي ارائه كرده است.به گزارش خبرگزاري فارس، در اطلاعيه كنسرسيوم توسعه اعتماد مبين آمده است: كنسرسيوم توسعه اعتماد مبين در رقابت با كنسرسيوم مهر اقتصاد ايرانيان با قيمت 3409 ريال برنده مزايده گرديد. از شركتهاي مجموعه كنسرسيوم يكي متعلق به سرمايه‌گذاري تدبير و دو تاي ديگر سهامي عام مي‌باشند. دو شركت سهامي عام اخير الذكر به عنوان SPV ‌هاي مورد نياز براي بسترسازي حضور تعداد زيادي از اشخاص حقيقي و حقوقي متقاضي سهام مخابرات مورد استفاده قرار گرفته‌اند. اين اطلاعيه تصريح كرد: خلاف شايعات منتشره بنياد تعاون سپاه در فهرست سهامداران شركتهاي حاضر در كنسرسيوم نمي‌باشد. در خصوص آمادگي جهت تامين 20 درصد نقدي نيز كنسرسيوم توضيح داد كه بخش اعظم منابع تامين شده است بعلاوه اينكه قسمتي از سهام پذيره‌نويسي خواهد شد و در اين خصوص با شركت‌ها و بانكهاي خصوصي مذاكره و بعضا توافق بعمل آمده است. همچنين واگذاري بخشي از سهام در فرآيند مذاكره با چند اپراتور بزرگ مخابراتي بين‌المللي و شركتهاي سرمايه‌گذار خارجي قرار گرفته است كه در مرحله تصميم‌گيري و نهايي كردن مي‌باشد. در خصوص برنامه‌هاي آتي، روابط عمومي كنسرسيوم توضيح داد كه طرح تجاري ده ساله‌اي تهيه شده است كه شامل برنامه توسعه و ارتقا فناوري و سرويس‌هاي پيشرفته مخابراتي بوده و پيش‌بيني درآمد و سودآوري و بازگشت سرمايه در آن بدقت لحاظ گرديده است. اين طرح تجاري متضمن آينده و چشم‌انداز روشن سهامداران، كاركنان خدوم شركت مخابرات و حوزه مخابرات و فناوري اطلاعات كشور مي‌باشد."

کدام عقل سلیم این گونه حرفها را باور میکند ؟ سپاه در جریان این خریداری سهام هیچ گونه نقشی نداشته است در حالی که دوست رفیق و شفیق خود یعنی شرکت مهر را که متعلق به بسیج می باشد را کنار گذاشته و خود در راس این قدرت قرار داده است و این درحالیست که صاحبنظران معتقدند سپاه در جریان این گونه خریداریها پیکره اصلی دولت را در دست خواهد گرفت..

arma-8/7/88

۱ نظر:

  1. بسیار خب
    پس از این به بعد دولیت ایران به این نام تغییر کرد:
    حکومت سپاهی نه چندان جمهوری و صد البته اسلامی ایران
    : )

    پاسخحذف