۱۳۸۸ مهر ۷, سه‌شنبه

میر حسین پیوندت مبارک با مردمی که دوستت دارندمیر حیسن عزیز بیانه شماره 13 تو سرشار بود از عرفان و منطق در کنار هم

دوست خوب ما میر حسین عزیز، همواره بر این عقیده بوده ام که نباید دوباره قهرمان پروری روحیه ما را مخدوش کند و با بزرگان چنین کنیم که در مدتی کوتاه تبدیل به افاسنه ای بی ارزش شود.و چه زیبا تو درک کردی ذهن مردمی سبز اندیش را. تو بزرگی و بزرگ بودنت را بارها ثابت کرده ای همان گونه که خاتمی و کروبی و دیگر بزرگان سخاوت و بزرگی خود را به اثبات رساندند.من امروز را به تو تبریک میگویم نه به خاطر میلات.بلکه از بابت شناخت از مردمی که ایران را دوست دارند و به وجودش عشق می ورزند.

در این کوره راه وانفسا که گویی طعام را از دهان گنجشگ نیز به غارت می برند و بال پروانه را در چشم بر هم زندنی می سوزانند، چه زیباست مرام سبز که آشتی کنان مردمی را سبب شده است که سالهاست به خاطر عقایدشان از هم تمیز داده می شدند و اکنون رنگ سبز آوازیست برای سند خوردن همان مردم زیر رنگی از عشق.

آری راست گفتی : "زندگی ادامه دارد و افراد موقتی هستند. هر جمعی و جماعتی كه سرنوشت خود را به بود و نبودكسان پیوند زدند سرانجام - حداقل با فقدان او - سرخورده شدند"و ما امروز نه خود را به نام تو بلکه به نام سبزی پیوند می زنیم که همواره امید بخش روزهای آزادیست و خاطراتی از جنس سبز را زنده میکند.

به راستی چه نیک گفتی در روز تولدت که "مردمی كه می‌خواهند سرپای خود بایستند و حیاتی كریمانه را تجربه كنند جا دارد كه از نخستین قدم‌هایی كه به ناكامی‌‌شان می‌انجامد بابیشترین دقت‌ها پیشگیری كنند" و چه درک بزرگی داشتی از نفس کشیدن، از عشق ورزیدن و دوست داشتن و چه تفسیری داشتی از سبز..

راه سبز را ادامه خواهیم داد با بودن در کنار اندیشه سبز و رهروان سبز..

ایران سبزم پایده باشی ...


arma-7/10/88

۱ نظر:

  1. تولدت مبارک میر حسین
    به امید آزادی
    به امید ایرانی سبز

    پاسخحذف