۱۳۸۸ شهریور ۸, یکشنبه

رضا شاهد زنده که مدعای کروبی می باشد

پس از نامه کروبی به هاشمی رفسنجانی مبنی بر آزار و تجاوز جنسی در زندانهای ایران مسئله تجاوز در زندانها بار دیگر بر سر زبانها آمد و مسئله مهم پس از انتخابات شد.در حالی که همچنان مدافعان کودتای 22 خرداد و سران حکومتی خبر و ادعاهای موجود را کذب محض می خوانند و حتی کروبی را به مجازات اسلامی و حد محکوم میکردند، گزارش جمعی از نمایندگان مبنی بر ثابت شدن این مطلب که در بازداشتگاهها با باتوم و شیشه های نوشابه به بازداشتیها تجاوز میشده مقداری از پرخاشگری های آنها کاسته و حتی درموضع گیریهای تند قبلی خود تجدید نظر کرده نرمش را جایگذین اظهارات تند کردند.آقای خامنه ای(خ.ر) اقرار کرد پس از انتخابات به بعضیها ظلم شده . رئیس مجلس که فردای ادعای کروبی مبنی بر تجاوز در بازداشتگاهها آن را غیر ممکن خوانده بود، از آقای کروبی خواست تا مستندات خود را ارائه کند و قوه قضاییه شرط کروبی را مبنی بر افشا ننمودن نام افرادی که به آنها تجاوز شده بود را پذیرفت.

این حرکات سران نظام به قدری شتاب زده بود که گویی شوک بزرگی به آنها وارد کرده بود.


شاهد این ادعا خامنه ای رهبر (خ.ر) بود که پس ازگزارش جمعی از نمایندگان مجلس اینگونه اعلام نمود که نباید حوادث دردناک کوی دانشگاه و زندان کهریزک باعث شود اصل ظلمی که بر انتخابات روا شده فراموش شود و به نوعی بر اتفاقات کهریزک صحه گذاشته و در مقام رفع این گونه ضایعات بر آمد.


محمود احمدی نژاد (ا.ن) که هم برای دفاع مجدد از انتخابات و هم درخواست برای رای اعتماد به دولت خود به نماز جمعه این هفته تهران رفت، در اشاره سربسته به ادعای مطرح شده از سوی مهدی کروبی، رییس پیشین مجلس و نامزد معترض انتخابات مبنی بر تجاوزهای جنسی در بازداشتگاهها گفت: "شواهد و دلايلي داريم كه نشان مي‌دهد ساحت نيروهاي انقلابي، نظامي، امنيتي، اطلاعاتي از اين اقدام شرم‌آور مبرا است" و بر تجاوز درزندانها مهر تایید میزند.


پس به راستی در زندانهای ایران چه در گذشته و چه اکنون گویی اتفاقاتی افتاده است که صاحب این نظام، که گویی مردم می باشند، نا محرم فرض شده و بر اساس مصلحت نظام همچنان نه تنها رتبه دوم شهروندی بلکه تنها وسیله ای برای رسیدن به اهداف نظام فرض می شوند.


رضا شاهد زنده که مدعای کروبی می باشد


یکی ازاین مستندات پسری ایرانی می باشد که که رو در روی تندرو ها ایستاد از تجاوز در زندان گفت.رضا، 15 ساله و ساکن یکی از شهرهای بزرگ ایران است که در جریان ناآرامی های پس از انتخابات دستگیر شد و بارها در زندان مورد تجاوز قرار گرفت.رضا نمی خواهد از خانه خارج شود، از تنهایی می ترسد و می خواهد به زندگی خود خاتمه دهد، و درک اینکه چرا او به چنین شرایطی دچار شده سخت نیست. او20 روز زندانی بود و مورد ضرب و شتم سوء رفتاری قرار گرفته که به رفتارهایی که در زندان ابوغریب صورت می گرفت شباهت دارد، که ایران آمریکا را [به خاطر حوادث آن زندان] تقبیح کرد.
رضا شاهد زنده مدعای مهدی کروبی در مورد تجاوز سازمان یافته به بازداشت شدگان پسر و دختر برای خرد کردن اراده آنها می باشد . رفتاری که با این پسر صورت گرفت نشان می دهد نظامی که خود را پرچمدار ارزش های اسلامی می داند حاضر است تا چه اندازه برای سرکوب کردن میلیون ها نفر از شهروندانش که مدعی تقلب در انتخابات هستند، پیش برود.

او میگوید :
در شب اول حضور در زندان سه نفر که با لباس شخصی در میان زندانیان بودند، مرا"مقابل چشمان دیگر زندانیان" و در حالیکه "می گفتند این کار را برای خدا انجام می دهند" مورد تجاوز قرار دادند.
وقتی من به یک بازجو "که به نظر مهربان می رسید" معترض شدم که مورد تجاوز قرار گرفتم ، "بازجو نیز دستور داد مرا را ببندند و با گفتن اینکه 'یاد می گیری این داستان ها را جای دیگر تعریف نکنی' بار دیگر به من تجاوز کردند.
او نه تنها جزئیات چند مورد دیگر تجاوز به خود(از جمله "توسط ماموران پلیس") را شرح می دهد بلکه می نویسد پس از انتقالم و 130 نفر دیگر از بازداشت شدگان به دادگاه انقلاب اسلامی شهرمان، من و چند نفر دیگر را "با هدف ارعاب جهت جلوگیری از گفتن حوادثی که بر آنها رفته" از دیگران جدا کرده و ما را مجبور به برقراری ارتباط جنسی با یکدیگر کردند.و به ما گفتند که این کار برای "پاک شدنمان[از گناهان] انجام گرفته است.
رضا پس از آزادی با قرار وثیقه و "هشدار نهایی که درباره این رفتار چیزی به کسی نگوید" توسط یک پزشک آشنای خانوادگی مورد درمان قرار گرفت.درمان صورت گرفته بر روی رضا نشان می داد جراحت های فیزیکی او با آنتی بیوتیک و داروهای مسکن مورد درمان قرار میگیرد، اما امکان انجام معاینه داخلی به هیچ عنوان وجود نداشت.
رضا از نظر روحی "به شدت آسیب دیده وبه سختی می تواند بخوابد.
حتی پزشک معالج رضا وجود موارد مشابه در بازداشت شدگان دیگر را تایید می کند و می نویسد: "ما موارد بسیاری در بیمارستان داریم اما نمی توانیم گزارش بدهیم. اجازه نمی دهند پرونده تشکیل بدهیم."آیا شدت بی اعتنایی به شان انسان، بد رفتاری بی حد و حصر و خارج از موازین قانونی، مداخله مقام های قضایی در تجاوز و ممانعت از دستیابی بازداشت شدگان به حق دسترسی به خدمات بهداشتی و پزشکی، همان مدینه فاضله ایست که مردم را به پای صندق های رای کشاند و یا همان رافت اسلامی است که بر بازداشت شدگان روا گشت ؟


به راستی آیا میتوان ادعای احمدی نژاد (ا.ن) را مبنی بر این که بسيجي‌ها، فداكارانه به خيابان‌ها آمده و براي جلوگيري از تعرض به حقوق افراد و شكستن شيشه‌هاي مغازه‌ها كتك خوردند و دم بر نياوردند قبول کرد؟


آقای رئیس جمهور غیر منتخب مردم : نفوذي‌هاي جريان برانداز در سناريوي دشمن چه کسانی بودند که به بازداشتگاهها برای تجاوز به خلق الناس راه یافتند، فساد کردند، تجاوز کردند، شکنجه های قرون وسطایی دادند؟


به راستی تو در کجای این مردم جای داری که خود را رئیس جمهوری با پشتوانه 40 میلیون رای می خوانی ؟

arman-8/6/88

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر